Leden 2014

Michelle Phan

16. ledna 2014 v 18:58 | Suzy |  Líčení
Ahoj krásky :)

Většina z nás kouká na různé tutoriály na youtube. Ani já nejsem vyjímka. Dneska bych ráda napsalala o krásné a talentované Michelle Phan, kterou Youtube vyneslo až na trůn slávy. Michelle je 26 let stará, která se narodila v Machusetts v USA. Je to krásná veitnamská američanka, jejíž snem bylo se stát deramtoložkou. Od 23 let má svoji vlastní značku IQQU a je vitážistkou pro Lancôme

Na jejím youtube kanálu můžete vidět klasická líčení, make-up celebrit, fantasy a kreativní make-up, nail art, DIY, vlasové návody a různé užitečné tipy pro ženy všech kategoriích. Zkrátka každý si najde to svoje. Michelle přidává i pár videí ze svého života, které jsou inspirativní,vtipné a někdy z nich poznáme kousek z Michelle života.

Našla jsme skvělý rozhovor na portálu ELLE

Začátek
"Měla jsem vlastní blog a na něm zveřejňovala svoje fotky. Řada lidí se mě začala ptát, zda bych nechtěla dělat make-up tutorialy. A já se rozhodla, že chci. Ale místo toho, abych je dělala obvyklým způsobem, to znamená nahrála fotku před a po a napsala jednotlivé kroky, začala jsem točit videa."
Krok č. 1. - založte si blog a mějte na něm fantastický make-up
Vývoj
"Myslím, že k práci snů se můžete dopracovat pokaždé, když na sobě pracujete. Když se z YouTube stal fenomén, cítila jsem, že do toho musím dát celé své srdce. Rozhodla jsem se, že kariéru založím na make-upu a na YouTube. Tehdy to znělo divně a lidé ani nerozuměli tomu, co chci vlastně dělat."
Pravidlo č. 2 - věřte sobě a tomu, co děláte
Inspirace a nápady
"Když děláte krásu na internetu, dostáváte pořád zpětnou vazbu. Moji diváci mi posílají fotky, obrázky a videa se svými make-upy a říkají: 'Hej, udělej tutorial podle mě!' nebo 'Poraď mi!' Inspirace přichází odevšad. Komunikujte, poslouchejte lidi, a budete mít spoustu nápadů."
Pravidlo č. 3 - neizolujte se a naslouchejte okolí
Peníze
"Vydělám si tolik, abych se mohla postarat o svou rodinu. To byl můj velký sen - pracovat tvrdě a zajistit tak, aby máma nemusela pracovat. Přišla do téhle země jako teenager, neuměla anglicky, neměla peníze a musela pracovat opravdu hodně, aby se postarala o mě a mého bratra. Když jsem jí zavolala a řekla jí 'Mami, od zítřka už nemusíš do práce', plakala a pro mě to byl ten nejlepší pocit."
Pravidlo č. 4 - nemyslete jen na sebe
Michelle PhanKolegialita
"Je možné zůstat ve špičce, ale být pořád první nemůžete. Proto začínám zaučovat ostatní dívky a snažím se jim pomáhat v práci. Být číslo 1 by pro mě nebylo důležité, kdybych měla být sama. Radši se o úspěch podělím s ostatními."
Pravidlo č. 5 - předávejte zkušenosti
A rada závěrem?
"Všem bych chtěla vzkázat - pokud víte, co chcete dělat, udělejte to. Pokud milujete boty a víte, že všechno, co chcete, je mluvit o botách, jděte do toho. Je lepší něco udělat, a pak toho případně litovat, než litovat toho, že jste něco neudělali. Nebolí to, prostě jen investujte do dobré kamery, osvětlení a ukažte ostatním svou osobnost."



Video, ve kterém Michelle maluje svůj život, určitě se koukněte


Make-up podle Cary Delevigne

Máte svou oblíbenou youtuberkou ? Případně jakou ? :)

Pin-up styl

3. ledna 2014 v 20:31 | Suzy |  Inspirace
Zdravím všechny :)

Rozhodla jsem se napsat článek o pin-up stylu. Přiznávám, že jsem o tomhle stylu až tak nevěděla, nebo spíš jsem netušila, že má svůj název. Víc jsem se o tento styl začala zajímat, když jsme se spolužačkami vymýšlely téma pro naše tablo, což nebylo jednochuché :D A nakonec jsme se víceméně shodly na pin-up stylu.

Když se řekne pin-up vybaví se mi Playboy Pin it up a Marilyn Monroe, to je typická pin-up girl. Z těch dnešních je to samozřejmě Dita Von Teese.
Pin-up girl byly dřívě chápány jako spoře oděné, sexy modelky, které byly viděny většinou v časopisech nebo na plakátech.
Pin-up vychází z anglického ,,dívka přišpendlená na vývěšce." To protože si je muži vytřihávali z časopisů a přišpendili si je na zeď.




Make-up

Typické pro pin-up girl je perfektní pleť, černá výrazná oční linka, velmi dlouhé řasy, výrazná zdravíčka a především rudá rtěnka. A samozřejmě širokýý úsměv :D





















Druhé video patří úžasné české blogerce z Petralovelyhair





















Vlasy

Co se vlasů týče, tak základem jsou natupírované a zvlněné a různě zatočené vlasy. Je hrozně moc tutoriálů na youtube, pro inspiraci se rozhodně podívejte.
Mně osobně se moc líbí jejich puntíkované šátky ve vlasech. Další variantou jsou ozdobné květiny do vlasů, ale víc se mi líbí šátky.

6 pin-up účesů ro začátečníky




















Moje pin-up vlasy, které mi vytvořila má skvělá kamarádka :) Nejde to tolik vidět, ve skutečnosti to bylo mnohem lepší, ale co už :)

Móda

Pin-up moda hlavně zvýrazňuje ženské tvary, jako jsou prsa, pas a zadeček a podtrhuje ženskost
Typickým oblečením jsou hlavně puntíkované šaty bez ramínek, nabírané sukně, trička s hlubokým výstřihem, pouzdobé sukně.
Někdy se objevují i košle. Buď džínové nebo kostkované.
Na nohou můžete vidět balerínky, botky na klínku nebo boty na vysokém podpatku.
Mezi vzory dominují hlavně puntíky, proužky, květiny a kostky.
Mezi klasické barvy patří červená, bílá a černá, ale také se objevují i pastelové barvičky.



Líbí se Vám pin-up styl ? :)

Krásný rok 2014

2. ledna 2014 v 14:53
Ahojte všichni :)

Přeji Vám krásný rok 2014, hodně štestí, zdraví, lásky, pravých kamarádů, skvělých článků blogerky a ať se Vám daří! :)
Říká se, že sudé roky bývají lepší. Nevím jak vy, ale já tomu celkem věřím.
Doufám, že jste si užili pořádně silvestra, a jestli jste prováděli cokoliv, tak je to jedno, v ten den se může (skoro) všechno :D
Hodně se s Novým rokem váže i předsevzetí. Já osobně jsem si žádné nedávala a dávat ani nebudu :D
Možná jen, víc se věnovat blogu.

Dali jste si nějaké Vy ? :)