Knížka, která Tě nadchne- Kmotr

24. října 2013 v 19:21 | Suzy |  Filmy,seriály,knihy
Ahojte,

Tak trochu jsem se naštvala, protože jsem si pracně napsaný článek nějak šikovně smamazala. Nevadí, jdu psát znova.

Přináším Vám skvělý tip na knížku pro dlouhé podzimní večery. Kniha Vám dokonale vtáhne do dvého děje a zapomenete na vše kolem. O jaké že to knížce mluvim ?

O románu Maria Puza- Kmotr. Knihu jsme zhltla téměř jedním dechem a tak věřím, že se bude líbit i Vám.


Román Kmotr se odehrává v prostředí italské mafie po druhé světové válce. Knizha je úspěšně zfilmována režisérem Copollou, který dostal tři Oskary.

Příběh popisuje události v New Yorku, který ovládá famiglia Corleonových. Rodina má velkou moc, tu si získala podplácením soudců, policistů, politiků a ostatních úředníků. Pak se na scéně objeví Solozzo, jenž chce podat donu Corleonovi návrh na obchod. Ten však nesouhlasí a Solozzo odchází s nepořízenou. O nějaký čas později však dona někdo na ulici postřelí a don se dostává do nemocnice. Sonny bere řízení famiglie do svých rukou. Vyšle Michaela, svého mladšího bratra, aby se sešel se strůjci útoku na svého otce a na schůzce je zastřelil. Pak musí odjet na Sicílii, než se situace uklidní. Tím se rozpoutala válka mezi mafiánskými famigliemi. Jednoho dne je však Sonny na dálnici zastřelen a řízení rodiny musí opět převzít ještě ne zcela uzdravený don, který si na pomoc přivolá svého syna Michaela. Jak to dopadne se samotným donem Corleonem a jestli se stane Michael po otci donem či ne, se dozvíte po přečtení této skvělé knihy.

Mezi mé nejoblíbenější postavy patří samotný don Corleon a Tom Hagen, který mě dostal sovjí povahou.


Mé hodnocení:
Super!! Kniha mě velmi nadchla. Vážně dporučuji. Je to úplně něco jiného, než jsem četla a toto téma je vážně super a zajímavé. Ze začátku jsem se moc neorientovala v jménech, která padala ,ale potom to bylo dobrý a věděla jsem, co a jak, kdo a s kým :D
Oddivuju na postavách to, s jakým klidem jednají. Jak dokáží udržet chladnou hlavu v situacích, jako je úmrtí velmi blízkého člověka.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klik :P

Klik

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama