A už tu máme zase volby...

21. října 2013 v 17:53 | Suzy |  Píšu
Už tu máme zase volby. Po prezidentských následují volby do parlamentu. Opět nás obklopují bilboardy s vyretušovanými a usměvavými politiky, internet je zahlcen různými zprávami ohledně voleb a prezentují se nové strany, které naši vládu určitě změní, samozřejmě podle jejich názoru. Např. Lev 21, Úsvit přímé demokracie, ANO a další.

Nabízí se otázka, jestli se něco změní, nebo ne. Upřímně si myslím, že moc ne.
Alespoň já to tam vnímám. Určitě jsou jedninci či strany, které kandidují s tím, že udělají ve vládě pořádek. Krásná pohádka, že ? Ovšem realita je poněkud jiná. V tom lepším případě pro ně bude jejich kandidatura úspěšná a dostanou se do politiky. Samozřejmě, jdou tam s tím, že něco změní, jenže pak pochopí, jak to v politice chodí a je to zase všechno stejné.

Jestli jsou pro mě volby důležité ?
Vlastně nevím, na jednu stranu politice moc nerozumím a moc se jí nesnažím porozumět. Na druhou stranu, jsem odhodlaná volit, protože si můžu říct, že jsem se alespoň trochu snažila o případné zlepšení. To je podle mě lepší, než nevolit a pak jen nadávat, co je ve vládě za ,,sebranku."
Já už mám zhruba představu, kterou stranu budu volit. I přes to, co jsem napsala, foufám, že mě alespoň trochu překvapí, v horším případě nezklame.

Při pohledu na téma týdne jsme se usmála, protože jsme ho psali i ve škole :D :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klik :P

Klik

Komentáře

1 tulkakantnerova tulkakantnerova | Web | 21. října 2013 v 18:27 | Reagovat

Pěkný článek, zajímavý... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama