Potrat

6. září 2013 v 17:59 | Suzy |  Píšu
Potrat, pro někoho vysvobození, pro někoho je to něco neakceptovatelného, vražda živého tvora.

Když to tak beru podle sebe, tak já proti potratu nejsem.
Může se stát cokoliv. Neopatrnost a upřímně, mít dítě kolkem 15-16 let, není žádný med. Nebo když už má žena více dětí a další by neuživila, či by mohla mít zdravotní problémy. Když dopředu ví, je dítě nemocné(závažně) Myslíte si, že jsem krutá? Nemyslím si, hodně lidí strašně uznává matku, která si nechá velmi postižené dítě a stará se o něj. Samozřejmě, je to objetování, ale za jakou cenu ? Na druhou stranu, trápí tím sebe i to dítě. Vše je myšleno na situaci, kdy matka ví, co dítěti je a dá se s tím něco dělat ještě. Ten kdo si říká, že by si dítě nechal, neví, do čeho jde.

No a pak je tu asi nejmíň příjemná věc a to je to, když je žena/dívka znásilněna. Já osobně bych si nenechala dítě, které by mi ,,udělal" takový člověk. Pravděpododně by mi tu událost dítě připomínalo a co já vím, jaký bych k němu měla vztah.

Je tu i ta stinná stránka potratu a to, že dotyčná nemusí mít už dítě. Což chápu mladé maminky, že toto prostě riskovat nechtějí. Mohou pak litovat své volby, kterou udělaly v mládí a nějraději by vzaly toto rozhodnutí zpět, jenže to bohužel, bohudík nejde. Pak jim tikají pomyslené biologické hodiny a dítě ne a ne přijít.
Dále má více žen mínění, že potratem zabijí živého človíčka. Já to tak neberu, ale teoreticky na tom něco je, i když v těch pár týdnech se to tak ještě nedá brát. Tedy podle mě. Třeba znám slečnu, která by si dítě nechala i za cenu, že s tím dotyčným není ve vztahu. Prostě by si dítě nechala ve svých 18 letech, nechala by školy, svých plánů.

Já bych o těhotenství v mladém věku, beru to kolem 19-20 let, uvažovala tehdy, kdybych měla stáleho partnera, kterého miluju, mám jeho podporu, podporu rodičů, která je nesmírně důležitá. Ale všechno je jen coby kdyby...Myslím, že takové plány, jestli by si dítě někdo nechal, či ne, nejsou absolutně stotprocentní, protože vážně záleží na daném okamžiku, kdy se může všechno změnit. Kdo ví, jak zareaguje partner, rodina. A je je fakt, že každá žena má právo na SVÉ rozhodnutí, protože konec konců, je to ona, kdo se bude, či by měla o dítě starat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klik :P

Klik

Komentáře

1 S-hejvi S-hejvi | Web | 8. září 2013 v 11:00 | Reagovat

mám an to kladný názor když je ditě nechtěné a zvlášť v mladém věku..jinak bych to nepodporovala:)

2 *simm* *simm* | Web | 8. září 2013 v 19:45 | Reagovat

souhlasím, vypadají ty vlasy opravdu ddobře, jinak děkuji za koment :)

3 Lůca Lůca | Web | 11. září 2013 v 19:09 | Reagovat

Mě je 22...a musím říct...i když to zní hnusně...že kdyby se mi něco takového stalo, na potrat půjdu..i když by to bylo s člověkem kterého miluji...ale jen z toho důvodu, že by nemělo kde vyrůstat, nejsem finančně zajištěná. Dítě bych chtěla tak ve 30ti :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama